Другий день проєкту Еразмус + «В дорозі до солодкого життя» для учасників з Львівського фахового коледжу харчової і переробної промисловості НУХТ був не менш цікавим.
Учасники з України та Польщі мали змогу відвідати Музей народної архітектури у місті Сянок (Sanok). Це один з найбільших етнографічних парків у Європі. На території площею 38 га розташовано більше ста великих і малих об’єктів народної архітектури XVII-XX ст., що являють собою велику історичну і художню цінність.
Територія парку поділена на сектори, присвячені чотирьом етнічним групам, які населяли області Бещад в різний час: лемкам і бойкам, погужанам і долинянам.
Студенти мали змогу заглянути у середину тогочасних будиночків аптекаря, чоботаря, годинникаря, вчителя та інші, побачити побут місцевих та сільських жителів того часу.
Крім житлово-господарських споруд в парку представлено кілька церков, каплиць, ремісничих майстерень, вітряних млинів, а також сільська школа і готель.
Будинки і церкви були перевезені з навколишніх сіл і відновлені, після чого була повністю відтворена оригінальна обстановка.
Учасники проекту взяли участь у майстер-класі з традиційної польської випічки.
Студенти власноруч змогли замісити тісто та приготувати єврейський традиційний святковий хліб – хала, що готується із здобного дріжджового тіста. Назва ця походить від найменування однієї із заповідей Тори, яку здійснюють при приготуванні тіста для хліба. Заповідь ця називається хала, її їдять у шабат.
По завершенні майстер-класу учасники мали можливість спробувати на смак вироби, які приготували власноруч у старовинній автентичній печі.
Польсько-український обмін молоддю — ще один крок до діалогу між двома народами.
Проєкт розпочався з інтеграції, де учасники змогли познайомитися між собою на двох мовах, проводячи презентації своїх закладів освіти. Хоча інтеграція розпочалася ще в дорозі на екскурсію із співу, де дві групи — і польська, і українська співали народні пісні.