Сьомий день учасників проєкту Еразмус+ «В дорозі до солодкого життя» Львівського фахового коледжу харчової і переробної промисловості НУХТ розпочався з лекції про можливість отримання грошей з коштів ЄС під керівництвом експертки Анни Островської з Local Point European Information Fund.
Студенти мали можливість дізнатися, як отримати гроші для започаткування бізнесу, піти на омріяне стажування або отримати фінансування для розвитку компанії.
Також сьогодні відбувся майстер-клас від професійного бариста. Учасники не лише спостерігали за майстерністю бариста, а також активно розпитували про його секрети успіху, європейські традиції споживання напою, тонкощі при роботі з обладнанням, брали участь у приготуванні кавових напоїв і не менш активно їх дегустували.
Бариста розповів, що смак кави залежить від дуже багатьох речей: філіжанки, води, способу обробки кавових зерен, країни походження та навіть від людини, яка готує.
Учасники проєкту оволоділи основами мистецтва арт-латте, яке передбачає «малювання» орнаментів, малюнків і візерунків на поверхні будь-якого напою, зокрема латте, еспресо або капучіно. Складність полягає не тільки в умінні малювати, а й в майстерності приготувати напій, на пінці якого можна зобразити малюнок.
Бариста сьогодні – це майстер і художник в одній особі, кулінар і бармен. Адже він не тільки повинен як справжній бармен швидко обслужити клієнта, а й, як істинний кап-тестер або сомельє дати клієнту відповідь на будь-яке питання щодо кави, його сорту, виду, аромату та ін.
Найкраще кава смакувала учасникам проєкту з тортами, які вони власноруч приготували напередодні.
На вечерю польська група учасників проєкту приготувала одну з найулюбленіших страв людей різного віку – піцу. Наші учасники насолодилися куштуванням традиційної маргарити, капричози та папероні. Усі були переповнені приємними враженнями та позитивними емоціями.
Вечірня дискусійна панель була про стереотипи, що існують в Україні та Польщі.
І в українців, і в поляків існує низка «історичних ран», значною мірою міфологізованих подій, що творять уявні конфлікти в свідомості представників двох народів. На жаль, і з українського, і з польського боку за часів нашої незалежності було зроблено вкрай мало, аби зруйнувати ці конфліктні стереотипи. Хоча того, що об’єднувало, було багато. Навіть більше, ніж того, що роз’єднувало.
Ми вдячні нашим сусідам полякам, які демонструють свою прихильність до України та підтримують нас у цей непростий час.