Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості

9 листопада – День української писемності та мови

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу mova01.jpg

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу mova02.jpg

Так, 15 листопада 2022 року викладачі циклової комісії мови і літератури ВСП «Львівський фаховий коледж харчової та переробної промисловості НУХТ» Анна Мусяло, Анна Тисяк, Олеся Ярошевська, Мирослава Попадинець організували та у режимі он-лайн провели виховний захід, приурочений Дню української писемності і мови.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу mova03.jpg

У заході взяли участь студенти другого курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» (ОПП «Готельно-ресторанна справа»), а також спеціальності «Харчові технології» (ОПП «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів»).

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу mova04.jpg

Студенти декламували поезії про рідну мову, підготували цікаві та пізнавальні презентації про розвиток української писемності, заборони української мови, а також презентацію з висловами відомих людей про рідну мову. Окрім того, під час виховного заходу звучали пісні про мову, які виконала під музичний супровід гітари викладач циклової комісії «Обладнання харчових виробництв» Оксана Березовецька.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу mova05.jpg

Викладачі комісії мови і літератури, зокрема, наголосили про важливість мови як засобу об’єднання українського народу. Тож плекаймо нашу мову, шануймо її, шліфуймо наше мовлення не лише заради майбутніх поколінь, а й заради себе. Адже рівень володіння рідною мовою показує інтелігентність людини, її повагу до своєї країни. Поетеса Ліна Костенко писала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства
П. Куліш